Haberler

ASD Derneği Tasarım Ödülü Hakkında Tüm Haberler

Kendi bünyemizde tasarım ve geliştirmesini yaptığımız "Damla Formlu Plastik Gıda Ambalajı’’ ile  Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen, 2018 Ambalaj Ayyıldızları yarışmasında Bronz Ödül kazandık.

İnce cidarlı, 585 ml hacimli, oval biçimde, sürülebilir gıda ürünlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan ürünümüz , piyasadaki benzer ürünlere göre % 25 daha hafiftir. Damla formu üzerinde ürün-marka logosu kullanılarak, marka bilinirliğini ön plana çıkarmaktadır. Market raflarında son tüketici gözünde  farkındalık yaratmak amacı ile, % 15 daha geniş etiket yüzey alanı kullanılarak, tüm ürün bilgileri tek etiket üzerinde toplanmıştır.  Kapakta buluna havuz formu, kampanya dönemlerinde üst üste iki ambalajın kolaylıkla sarılmasını mümkün kılmaktadır. Son kullanıcı konforu düşünülerek, kapak üzerinde damla formlu açma halkası ile ergonomik bir kullanım elde edilmiştir. Tasarımdaki tüm bu katma değerler, sürdürülebilirlik hedefimizde bize önemli bir başarı getirmiştir.

Sıradaki hedefimiz; APF (Asian Packaging Federation) tarafından düzenlenen AsiaStar 2018 yarışmasında dereceye girerek ülkemize ve ailemize yeni bir ödül kazandırmaktır.

 

"Ambalaj Üretir, Değer Taşır..."