Tarihçe Anasayfaya Dön

TULİPACK, 2013 yılında Thin-Wall & IML olarak adlandırılan kalıp içi etiketleme tekniği ile ince cidarlı plastik gıda ambalajı üretmek üzere faaliyete geçti. TULİPACK, yenilikçi ve teknolojik çözümleri kullanarak ürettiği ürünler ile ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

2014 yılında sektördeki büyümesini sürdüren TULİPACK, hem mevcut kapasitesini artırdı hem de margarin, dondurma, süt ürünleri, dondurulmuş gıda, catering, şekerleme ve çikolata başta olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. Yine 2014 yılında TULİPACK, yurt içindeki geniş müşteri portföyünün yanı sıra yurt dışında ki müşterilere de ulaşmayı başarıp, ihracat faaliyetlerine başladı.

2015 yılında da yatırımlarına devam eden TULİPACK, Çerkezköy’deki 6.000m²’lik kapalı alana sahip, 200 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasitede, son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış yeni fabrikasına taşındı. Her geçen gün artan kapasitesine paralel olarak, yurt içi ve yurt dışındaki müşteri portföyünü genişletmekte olan TULİPACK, bunu yaparken de yenilikçi, çevre dostu ve teknolojik çözümlerine de yenilerini eklemektedir. 

2016 yılında 6.000m² üretim ve depolama alanına sahip, Anadolu’daki ilk fabrikasını kuran TULİPACK; Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerindeki gıda üreticilerinin de kase ve kapak ambalajı ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Bu yatırım ile birlikte toplamda 12.000m² kapalı alanda 250 milyon adet kase ve kapak üretebilecek kapasiteye ulaşmış bulunuyor. 

Kurulduğu ilk günden bu yana, müşteri memnuniyeti ve kalitesini ön planda tutan TULİPACK, bunun bir sonucu olarak sektördeki en önemli sertifikalar olan ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 18001:2007, BRC-IoP, Sedex ile belgelendirilmiştir.